Sezon cenowy Altcoin wkrótce się rozpocznie!

Okres świąteczny przynosi trochę magii kryptowalut, ponieważ dominacja Bitcoinów historycznie ma tendencję spadkową o tej porze roku, co powoduje wzrost wartości altcoinów.

Sezon cenowy Altcoin wkrótce się rozpocznie!

Bitcoin przełamuje wszelkie opory, a jego dominacja nadal rośnie. Po tak ogromnym rajdzie BTC, altcoiny generalnie podlegają podobnej akcji cenowej, gdy dominacja BTC zaczyna spadać.
Kiedy rozpocznie się kolejny sezon cenowy altcoinów? Odpowiedź brzmi: WKRÓTCE! Spójrzmy na kilka poprzednich lat, aby lepiej to zrozumieć.

Wykres dominacji BTC

Historycznie widzieliśmy, że dominacja BTC zaczyna spadać od listopada i spada w kolejnych tygodniach, aż do stycznia-lutego. Zbiega się to ze wzrostem ceny wszystkich głównych altcoinów. Zyski inwestorów z długich pozycji BTC są wykorzystywane do zajmowania pozycji długiej na wielu głównych altcoinach i widzimy, że alts generuje znacznie wyższe względne zyski niż BTC.

Widzieliśmy już ogromny wzrost Bitcoin od ostatnich trzech tygodni. To tylko kwestia czasu, zanim zaczniemy widzieć, jak dominacja BTC osiąga niższe dołki i początek następnego sezonu cenowego altcoinów.

Dominacja BTC wpływa na cenę altcoinów.

Gdy BTC.D spadnie z oporu 66 lub 71, powinniśmy zacząć widzieć wzrost alts. Najlepszym scenariuszem dla alts byłby spadek BTC.D poniżej 54.